CAT Poland Transport

Kontroler Finansowy

Job Location

Czeladź, Poland

Miejsce pracy: Czeladź

Twój zakres obowiązków

  • Zrozumienie i analiza czynników wpływających na wyniki finansowe firmy oraz identyfikacja trendów.
  • Przygotowywanie analiz finansowych (np. analiza P&L, kalkulacja rezerw).
  • Nadzór nad procesem zbierania kosztów funkcjonalnych i ich rozliczania (wystawianie zamówień na usługi zewnętrzne, weryfikacja i dekretowanie faktur, rozliczanie kosztów).
  • Koordynowanie procesów budżetowania i prognozowania kosztów
  • Analiza odchyleń od budżetu i/lub prognoz oraz ich prezentacja
  • Dostarczanie informacji dla zarządu poprzez zestawianie i podsumowywanie danych, przygotowywanie raportów, prezentację ustaleń i analiz.
  • Przygotowywanie sprawozdań finansowych i podatkowych
  • Współpraca z ekspertami zewnętrznymi (audytorzy, prawnicy, doradcy…)
  • Zapewnienie raportowania i kontroli wyników finansowych zgodnie z polityką firmy, przepisami oraz wymaganiami lokalnych organów.
  • Współpraca z międzynarodowym zespołem usług wspólnych oraz centrala
  • Docelowo: zarzadzanie lokalnym zespołem finansowym

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe z zakresu finansów i rachunkowości lub zarządzania.
  • Doświadczenie na podobnym stanowisku: co najmniej 4 lata, najchętniej w sektorze logistyki i transportu, w firmie o strukturach międzynarodowych.
  • Doświadczenie w przygotowaniu sprawozdań finansowych i podatkowych
  • Znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie na poziomie co najmniej B2.
  • Zrozumienie procesów end-to-end, systemów i przepływu danych w organizacji, zarówno od strony biznesowej, jak i finansowej.
  • Uważność na szczegóły, skrupulatność
  • Rozwinięte umiejętności analityczne
  • Znajomość standardów IFRS.
  • Doświadczenie w pracy z systemami SAP.
  • Biegłość w MS Office (Excel, PowerPoint), atutem będzie znajomość Power BI.

To oferujemy

  • system opieki wdrożeniowej
  • stabilne zatrudnienie
  • możliwość rozwoju zawodowego
  • międzynarodowe środowisko pracy
  • spotkania integracyjne, projekty CSR
  • możliwość poznania metodyki projektowej

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • ubezpieczenie na życie
  • dodatkowe świadczenia socjalne
  • dofinansowanie do posiłków

Etapy rekrutacji

  • Selekcja wstępna dokumentów aplikacyjnych
  • Wywiad kompetencyjny przeprowadzony przez przedstawiciela Działu HR i menadżera rekrutującego
  • Test wiedzy praktycznej i/lub test językowy
  • Spotkanie z kierownikiem działu (dla wybranych stanowisk pracy)
  • Finalna decyzja rekrutacyjna

1. Informujemy, że administratorem danych osobowych zawartych w przesłanych przez Pana\Panią dokumentach aplikacyjnych jest spółki CAT LC Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Duchnicach, ul. Ożarowska 40/42 i CAT Poland Transport z siedzibą w Czeladzi, ul. Spacerowa 1.2. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane w celu przeprowadzenia procesu rekrutacyjnego (czyli weryfikacji Pana/Pani kompetencji i doświadczenia zawodowego), w ramach którego przesyła Pan/Pani dokumenty aplikacyjne. Dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 22 (1) kodeksu pracy oraz art. 6 ust. 1 pkt c) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: „Rozporządzenie”).3. Pana/Pani dane osobowe, pod warunkiem wyrażenia takiej zgody, będą przetwarzane także w celu prowadzenia procesów rekrutacyjnych w przyszłości. Dane osobowe będą przetwarzane na podstawie zgody, o której mowa w art. 6 ust. 1 pkt a) Rozporządzenia oraz art. 23 ust. 1 pkt 1) ustawy z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych.4. Warunkiem przetwarzania Pana/Pani danych osobowych w celu prowadzenia procesów rekrutacyjnych w przyszłości jest zawarcie w dokumentach aplikacyjnych klauzuli:„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez CAT LC Polska Sp. z o.o. i CAT Poland Transport Sp. z o.., w celach związanych z rekrutacjami prowadzonymi w przyszłości.”5. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści Pana/Pani danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.6. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże brak danych osobowych w dokumentach aplikacyjnych uniemożliwi CAT LC Polska rozpatrywania Pana/Pani dokumentów w procesie rekrutacji.7. Pana/Pani dane będą przechowywane przez okres 3 miesięcy od zakończenia procesu rekrutacyjnego, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych w pozostałych celach, o których mowa w pkt 4, przez okres 12 miesięcy. Po upływie stosownych okresów, Pana/Pani dokumenty aplikacyjne zostaną usunięte.8. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego - Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych - lub innego organu uprawnionego w świetle przepisów prawa do nadzorowania przestrzegania przepisów z zakresu danych osobowych.

Location: Czeladź, PL

Posted Date: 10/21/2024
Click Here to Apply
View More CAT Poland Transport Jobs

Posted

October 21, 2024
UID: 4908114694