IZBA RZEMIEŚLNICZA ORAZ MAŁEJ I ŚREDNIEJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W KATOWICACH

Księgowy / Księgowa

Job Location

Katowice, Poland

Miejsce pracy: Katowice

Twój zakres obowiązków

  • Dekretowanie, księgowanie przychodowych i kosztowych dowodów księgowych oraz sporządzanie rejestrów sprzedaży i zakupów.
  • Prowadzenie ewidencji zakupu i sprzedaży dla potrzeb VAT- generowanie i wysyłanie JPK
  • Sporządzanie deklaracji VAT oraz JPK wraz z przelewem i terminowe przekazywanie do US.
  • Bieżąca analiza kont przychodowych i kosztowych.
  • Rozliczanie różnic kursowych.
  • Ustalanie odpisów aktualizacyjnych na należności i zobowiązania.
  • Rozliczanie i uzgadnianie RMK.
  • Rozliczanie i uzgadnianie konta rozrachunkowych.
  • Ścisła współpraca w zakresie sprawozdania finansowego rocznego.
  • Wystawianie faktur sprzedażowych.
  • Obsługa kasy fiskalnej.
  • Prowadzenie księgowej ewidencji środków trwałych i naliczanie amortyzacji.
  • Sprawdzanie faktur pod względem formalnym i rachunkowych.
  • Prowadzenie ewidencji księgowej na potrzeby podatku dochodowego CIT i sporządzanie rocznego zeznania podatkowego CIT 8.
  • Bieżące zapoznawanie się z przepisami podatkowymi i bilansowymi.
  • Znajomość systemów OPTIMA, SYMFONIA FK, SYMFONIA HANDEL.
  • Znajomość rozliczania projektów unijnych.

Nasze wymagania

  • wykształcenie średnie/wyższe
  • 2-letnie doświadczenie na stanowisku księgowym
  • biegła znajomość obsługi komputera (w tym MS Office) i urządzeń biurowych

To oferujemy

  • umowę o pracę na pełny etat
  • wynagrodzenie adekwatne do wiedzy i doświadczenia
  • profesjonalne narzędzia pracy
  • praca stacjonarna w systemie jednozmianowym od poniedziałku do piątku
  • przyjazną atmosferę

O nas

Izba Rzemieślnicza oraz MŚP w Katowicach to organizacja zrzeszająca rzemieślników działających w Katowicach i okolicach. Jej głównym celem jest reprezentowanie interesów rzemieślników oraz wspieranie rozwoju rzemiosła w regionie. Potwierdza również kwalifikacje zawodowe w 70 zawodach nadając tytuły czeladnika i mistrza.

Klauzula RODO https://ir.katowice.pl/wp-content/uploads/2024/04/Informacja-RODO-dla-kandydatow.pdf

Location: Katowice, PL

Posted Date: 10/21/2024
View More IZBA RZEMIEŚLNICZA ORAZ MAŁEJ I ŚREDNIEJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W KATOWICACH Jobs

Posted

October 21, 2024
UID: 4908114122