RSM Poland

Specjalista ds. rozliczeń CIT

Job Location

Poznań, Poland

Miejsce pracy: Poznań

Twój zakres obowiązków

  • Przygotowywanie i weryfikacja dokumentacji związanej z rozliczeniem podatku dochodowego od osób prawnych (CIT);
  • Udzielanie wsparcia klientom w zakresie przepisów podatkowych oraz interpretacji obowiązujących regulacji;
  • Interpretowanie i stosowanie przepisów podatkowych, w tym przepisów dotyczących międzynarodowego prawa podatkowego, np. Pillar 2;
  • Wsparcie w kontaktach z organami podatkowymi, w tym udział w kontrolach podatkowych, czynnościach sprawdzających oraz postępowaniach przed organami podatkowymi.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe: finanse i rachunkowość, ekonomia lub pokrewne;
  • 4 lata doświadczenia w obszarze rozliczeń podatkowych CIT, mile widziane stanowiskach związanych z księgowością lub doradztwem podatkowym;
  • Zaawansowana znajomość programu Excel, znajomość systemu Comarch ERP Optima będzie dodatkowym atutem;
  • Rozbudowana umiejętność analizowania i interpretowania przepisów podatkowych;
  • Umiejętność analizy dużych zbiorów danych finansowych oraz tworzenia czytelnych raportów podatkowych;
  • Umiejętność klarownej i skutecznej komunikacji oraz budowania relacji z klientami i zespołem;
  • Umiejętność posługiwania się językiem angielskim na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację, również biznesową – poziom min. B2.

To oferujemy

  • Zróżnicowany pakiet benefitów, dopasowany do preferencji i możliwości - do wyboru m. in. prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, karta MultiSport, bilety do kina, teatru, koncerty, vouchery na zakupy.
  • Szkolenia indywidualne i grupowe – możliwość udziału w licznych szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych;
  • Wewnętrzne kursy językowe - zapewniamy dostosowane do umiejętności językowych, bezpłatne kursy z języka angielskiego i niemieckiego (w tym w zakresie j. niemieckiego – indywidualne);
  • W ramach wykonywanych obowiązków, możliwość odbycia praktyk zawodowych pod opieką doradców podatkowych;
  • Dostęp do poradni oferującej wsparcie psychologów, dietetyków, psychoterapeutów, pedagogów itp.;
  • Akcje CSR - regularnie uczestniczymy w różnorodnych akcjach prospołecznych. Liczymy także na Twoje zaangażowanie;
  • Owoce w biurze, Pizza Day - w każdy drugi piątek miesiąca oraz inne smaczne niespodzianki;
  • Prezenty świąteczne i upominki na inne okazje;
  • Wyjścia integracyjne, imprezy wewnętrzne, wigilie firmowe;
  • Firmowe rozrywki sportowe: turniej piłkarski RSM European Football Tournament, drużyny biegowe.

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie nauki języków
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • ubezpieczenie na życie
  • elastyczny czas pracy
  • owoce
  • spotkania integracyjne

Etapy rekrutacji

  • Selekcja aplikacji
  • Spotkanie z Działem HR
  • Spotkanie z Managerem
  • Zatrudnienie/Informacja zwrotna

RSM Poland

RSM Poland jest członkiem RSM, wiodącej sieci niezależnych firm doradczych i audytorskich, która posiada 820 biur w 120 krajach i zatrudnia więcej niż 64.000 specjalistów na świecie.

RSM Poland to profesjonalni doradcy i zaufani partnerzy w biznesie. Jako zespół ponad 280 specjalistów oferujemy dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorcom kompleksowe doradztwo podatkowe i gospodarcze. Rozbudowaną ofertę usług kierujemy do przedsiębiorstw polskich oraz spółek zagranicznych, które otwierają swoje oddziały w naszym kraju.

W Polsce jesteśmy jedną z 15 największych firm w swojej branży. Działamy aktualnie w czterech lokalizacjach: Poznaniu, Warszawie, Szczecinie i Katowicach, kompleksowo dbając o interesy firm zarówno na rynkach krajowych, jak i międzynarodowych.

Zdajemy sobie sprawę, że naszym największym kapitałem są ludzie i dokładamy wszelkich starań, aby kwalifikacje każdego członka naszego zespołu były na jak najwyższym poziomie i podlegały ciągłemu doskonaleniu.

Wszystkie informacje o przetwarzaniu danych osobowych w tej rekrutacji znajdziesz w formularzu aplikacyjnym, po kliknięciu w przycisk "Aplikuj Teraz".

Location: Poznań, PL

Posted Date: 10/19/2024
Click Here to Apply
View More RSM Poland Jobs

Contact Human Resources
RSM Poland

Posted

October 19, 2024
UID: 4903914426