KPMG

(Senior) Process Specialist (ESEF (XBRL) i XML) - Audit Support Center

Job Location

Katowice, Poland

Miejsce pracy: Katowice

Twój zakres obowiązków

  • sprawdzenie sprawozdań finansowych sporządzonych w formacie ESEF (XBRL) lub XML
  • analiza poprawności technicznej i merytorycznej dostarczonych dokumentów
  • identyfikowanie i raportowanie niezgodności oraz rekomendowanie niezbędnych korekt
  • monitorowanie zmian regulacyjnych i aktualizacja wiedzy w zakresie ESEF (XBRL) lub XML

Nasze wymagania

  • minimum roczne doświadczenie w pracy ze sprawozdaniami finansowymi w formacie ESEF (XBRL) lub XML
  • zainteresowanie zagadnieniami związanymi z rachunkowością, sprawozdawczością finansową i technologiami informacyjnymi
  • umiejętność analitycznego myślenia i rozwiązywania problemów
  • dokładność i dbałość o szczegóły
  • dobra znajomość programu MS Excel (znajomość VBA będzie dodatkowym atutem)
  • dyspozycyjność do pracy w godzinach wieczornych (zgodnie z wcześniej ustalonym terminem)
Mile widziane
  • znajomość elektronicznych podpisów

To oferujemy

  • pracę hybrydową lub zdalną
  • stały rozwój – skorzystaj z dofinansowania studiów podyplomowych, kursów językowych, przygotowawczych i egzaminów
  • szeroki pakiet szkoleń – korzystaj z platform Degreed i LinkedIn Learning, szkoleń technicznych oraz certyfikowanych szkoleń Microsoft
  • rozwój kompetencji w obszarach nowoczesnych technologii stosowanych w audycie
  • wsparcie Buddy’ego – Twój opiekun będzie dla Ciebie przewodnikiem po KPMG
  • program poleceń – zyskaj dodatkowy bonus finansowy za skuteczną rekomendację znajomego do pracy
  • program mentoringowy – świadomie planuj swoją ścieżkę kariery
  • pakiet kafeteryjny – wybieraj benefity, które Cię interesują m.in. kartę MultiSport, bilety do kina, teatru, vouchery i zniżki
  • prywatną opiekę medyczną, dodatkowe ubezpieczenie i program wellbeing – dbaj o siebie i swoją rodzinę
  • flotę samochodową – Twój komfort jest dla nas ważny!
  • wyjazdy i spotkania integracyjne – zorganizujemy i dofinansujemy budowanie relacji zespołowych
  • dni wolne na wolontariat – skorzystaj z 2 dodatkowych dni wolnych i grantu na działania charytatywne
  • prezenty świąteczne lub bonusy – pamiętamy o miłych gestach

Etapy rekrutacji

  • Aplikacja online
  • Testy online
  • Rozmowa rekrutacyjna

Czym zajmuje się zespół?

Specjalizujemy się w technicznej weryfikacji plików ESEF, obowiązującego standardu raportowania dla spółek notowanych na rynkach regulowanych. Sprawdzamy zgodność plików z przepisami, poprawność danych oraz strukturę. Porównujemy kolejne wersje plików od klientów, korzystając z nowoczesnego oprogramowania, które wspiera naszą pracę.

Zajmujemy się również technicznym sprawdzeniem plików XML oraz e-podpisów, sprawdzając ich zgodność z wymogami formalnymi oraz technicznymi. Wykorzystujemy specjalistyczne narzędzia do analizy struktury i poprawności danych, zapewniając wysoką jakość i zgodność z obowiązującymi standardami.

KPMG

Jesteśmy międzynarodową siecią firm audytorsko-doradczych. Od 1990 roku świadczymy w Polsce kompleksowe usługi z zakresu audytu, doradztwa podatkowego, księgowego i prawnego oraz doradztwa transakcyjnego i biznesowego, w tym także IT, dla polskich i międzynarodowych firm oraz instytucji ze wszystkich sektorów gospodarki.

Naszym kapitałem jest wiedza zgromadzona przez 265 000 pracowników w 143 krajach. W Polsce jest nas ponad 2100 osób, które pracują w biurach w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Łodzi i we Wrocławiu.

Location: Katowice, PL

Posted Date: 10/17/2024
Click Here to Apply
View More KPMG Jobs

Contact Human Resources
KPMG

Posted

October 17, 2024
UID: 4903900191